Opieka informatyczna

Proponujemy Państwu stałą lub doraźną opiekę informatyczną nad całością Państwa sprzętu komputerowego oraz oprogramowania.
Oferowana usługa obejmuje:

  • usuwanie wszelkich problemów dotyczących komputerów i oprogramowania
  • serwis i naprawa komputerów
  • okresowe konserwacje drukarek i komputerów
  • wykonywanie kopii bezpieczeństwa
  • kontrolę antywirusową
  • okresowe konserwacje systemów operacyjnych oraz oprogramowania
  • doradztwo w zakresie modernizacji i zakupu nowego sprzętu i oprogramowania
  • instalacje nowego oprogramowania
  • wspomaganie użytkowników w rozwiązywaniu bieżących problemów związanych z użytkowaniem komputera

Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych to usługa, dzięki której można odzyskać informacje, które zostały utracone w skutek błędów programowych, skasowania plików, ingerencji wirusów komputerowych, uszkodzenia nośnika danych itp. Powody utraty danych można podzielić na programowe (ang. software'owe) oraz fizyczne.

Dostawa sprzętu

Na Państwa życzenie dostarczamy nowy sprzęt komputerowy wraz z urządzeniami peryferyjnymi. Przed zakupem służymy radą tak, by Państwa narzędzie spełniło wszystkie Państwa wymagania.

W swojej ofercie posiadamy komputery, drukarki, serwery, monitory, komponenty sieciowe i wszystkie inne akcesoria z branży komputerowej.
 
 
 

Sieci komputerowe - projektowanie, wykonywanie, administracja.


Wykonamy dla Państwa projekt i instalację zintegrowanych sieci komputerowych LAN i WLAN opartych o systemy Windows, Novell, Windows 2003/2008/2012, Linux, Unix, BSD, Mac OsX.


Na Państwa życzenie dostarczymy osprzęt renomowanych producentów. Swoją usługę kierujemy do użytkowników, którzy potrzebują połączenia dwóch komputerów, jak i do odbiorców, których sieć ma rozległą infrastrukturę. Opracujemy nie tylko nową sieć, ale i zmodernizujemy i rozbudujemy dotychczasową.
W zakresie projektowania i wykonawstwa sieci oferujemy:
Wykonanie projektu sieci
Wykonanie sieci kablowej
Podłączenie sieci LAN do Internetu
Opracowanie koncepcji sieci w oparciu o najnowocześniejsze dostępne technologie
Dostarczenie, instalację i konfigurację sprzętu transmisyjnego (szafy, switche, routery, modemy, gniazda, kable)
Dostarczenie, instalację i konfigurację serwerów: serwery skomponowane na indywidualne życzenia, jak i takich producentów jak: Fujitsu- Siemens, HP, DELL
Dostarczenie, instalację i konfigurację systemów zabezpieczeń (Firewall)
Zdalną administrację serwerem
Bieżące przeglądy i konserwacjęNa życzenie uruchomienie zdalnego dostępu do serwera.

Zapewniamy:
Niezawodność wykonanej usługi
Usługę dopasowaną do klienta

SERWEROWNIE

Serwer to komputer świadczący usługi pośredniczenia lub przekazywania informacji innym komputerom w sieci. Najczęściej serwery służą do współdzielenia plików, baz danych, faksów, drukarek. W większości firm jest to niezbędne urządzenie pozwalające na szybką i bezkolizyjną współpracę wielu komputerów w firmie.

Ponadto umiejscowienie najważniejszych plików firmy w jednym miejscu, pozwala na łatwą, szybką i gwarantowaną archiwizację danych.
Instalujemy i administrujemy serwerami opartymi o systemy: Linux, Windows Serwer 2003, 2008, 2012, Unix.

System Microsoft Windows Serwer 2012 to platforma przeznaczona zarówno dla małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstw.
Pozwala na łatwą administrację samym serwerem, stacjami roboczymi, zarządzanie bezpieczeństwem dostępu do danych oraz oferuje cała gamę usług przydatnych w firmie.
Główne elementy systemy Windows Serwer:
Niezawodny system operacyjny z rozszerzonymi funkcjami zabezpieczeń. Współużytkowanie plików, drukarek i aplikacji,
Active Directory,
SharePoint - środowisko współpracy i komunikacji grupowej umożliwiające współużytkowanie dokumentów i informacji,
Exchange - wydajny serwer poczty i pracy grupowej,
SQL Server - nowoczesny silnik relacyjnej baz danych, niezbędne oprogramowanie przy większości nowoczesnych aplikacji biznesowych, księgowych, magazynowych,
ISA Server - firewall, serwer zdalnego dostępu oraz serwer proxy. 
Dzięki tak zintegrowanemu systemowi pozwala przedsiębiorstwu obniżyć koszty obsługi technicznej oraz zachować bezpieczeństwo danych.
Ponadto system ten jest skalowalny, dzięki czemu można uruchomić system z standardową ilością użytkowników (5) a w miarę potrzeb rozbudowywać serwer o kolejne licencje dostępowe.
Pozwala na bezpieczną pracę zdalnym odległym oddziałom firmy oraz pracownikom mobilnym, którzy bezproblemowo mogą łączyć się nawet za pomocą wolnego łącza internetowego.
Microsoft Windows Serwer występuję w kilku wersjach, zależnie od potrzeb firmy, np. Small Business Serwer dla małych i średnich firm.
Linux to system, który doskonale sprawdza się w warunkach serwerowych na dowolnym komputerze. Jest oprogramowanie Open Source, co czyni go zupełnie bezpłatnym. Dodatkowo dostępna jest niezliczona ilość oprogramowania, również bezpłatnego. Dużą zaletą tego systemy są nieograniczone możliwości oraz swoboda dowolnie zaplanowanych konfiguracji.
Zastosowanie jego można znaleźć zarówno w małych komputerach, będących tylko routerem, uruchamianym np. z dyskietki jak i bardzo dużych serwerach firmowych, bazodanowych, internetowych, obliczeniowych.

Serwery z systemem Linux, są przeznaczone głównie dla firm o wymaganiach dużej elastyczności systemu oraz dużych potrzebach.
Przy wyborze serwera niezbędna jest analiza potrzeb firmy.
Często serwerami są zwykłe komputery różniące się tylko niektórymi parametrami, dlatego dostarczamy zarówno serwery składane przez nas jak również przez masowych producentów serwerów.
 

POMOC ZDALNA

Stałym klientom oferujemy dodatkowo pomoc zdalną, która skraca czas reakcji do do absolutnego minimum. Dzięki temu możemy rozwiązać część problemów bez potrzeby przyjeżdżania do Państwa firmy. Ponadto możliwe jest podłączenie się do Państwa komputera w dowolnym miejscu na świecie, pod warunkiem, że Państwa komputer jest podłączony do internetu.
Usługa ta jest w 100% bezpieczna, ponieważ połączenie może być szyfrowane.
Połączenie wygląda w ten sposób, że należy posiadać program, który można ściągnąć z naszej strony internetowej (program jest bardzo mały), następnie telefonicznie skontaktować się z naszym biurem i uzgodnić, że chcecie się połączyć. Następnie należy uruchomić program i wybrać osobę do połączenia. Po połączeniu mamy dostęp do pulpitu Państwa komputera i możemy rozwiązać zaistniały problem.